Katek_Kimya_Logo
Bizi Arayın : 0 212 216 09 46
info@katekkimya.com.tr

YEŞİL MARKA %100 DOĞAL DEODORANT

Doğal_kozmetik

“İngiliz kadınlarının %11’i kanserden korktukları için aluminium chlorohydrate içeren deodorantlar kullanmayı tamamen bıraktılar.”

Peki hiç bir sentetik kimyasal içermeyen, tamamen doğal içeriği test raporlarıyla da doğrulanmış, ter gözeneklerini tıkamadan 24 saat boyunca ter kokusuna karşı etkili bir deodorant var mı?

Elbette var.

Yeşil Marka %100 doğal içeriğe sahiptir. Çünkü:

Kanserojen kimyasallar (Aluminium Chlorohydrate-Alüminyum Klorohidrat) İÇERMEZ!
Hiçbir Koruyucu Kimyasal (Phenoxyethanol, Paraben vb.) İÇERMEZ!
Alkol (Alcohol) İÇERMEZ!
Tamamen Doğal Mineral ve Bitkilerden Üretilmiştir.

İçindekiler: Zeytin Yaprağı Suyu, Palmiye Ağacı Yağı Gliserini, Doğal Mineral Tuz, Su, Mısır Şekeri Sakızı, Bitki ve Organik Çiçek Yağları. Başka hiçbir şey İÇERMEZ!
Hiçbir alerjik koku kimyasalı (Parfüm, Limonene, Linalool, Eugenol, Geraniol vb.) İÇERMEZ.
Hiçbir alerjik, sentetik, renklendirici kimyasal İÇERMEZ.
Saftır, doğaldır, leke bırakmaz, yapışmaz ve teninizde beyaz kalıntılar kalmaz.24 saat etkin ve sağlıklı koruma sağlar.

 

Dermatolojik olarak test edilmiştir.

Analiz ve Testler Katek Kimya

  Ürün içeriği hakkında bilgilendirme

Zeytin Yaprağı Suyu

Zeytin ağaçları dünyadaki en dayanıklı ağaçlardandır. Çok uzun süre yaşarlar. Bu uzun ömürlerini büyük ölçüde kendilerinde bulunan “oleuropein” adlı doğal maddeye borçludurlar. Bu doğal madde zeytin ağacının yapraklarında da vardır. Bu sebeple zeytin yaprakları binlerce yıldır insanlık tarafından hastalıkların tedavisinde kullanılmıştır. Zeytin yaprağı doğal bir antibiyotik ve antioksidandır. Sayısız virüse, bakteri ve mantara karşı etkin mikrop kırıcı özellik taşır. Son yıllarda zeytin yaprakları kaynatılarak yapılan çay oldukça popüler olmuştur.

Palmiye Ağacı Yağı Gliserini

Türkiye’nin güney bölgelerinde sadece süs bitkisi olarak yetiştirilen palmiye ağacının anavatanı Malezya ve Endonezya’dır. Bu ağacın farklı bir cinsinin meyvelerinden çıkarılan yağ 5000 yıldan fazla süredir gıda olarak kullanılmaktadır. Palmiye yağı içerdiği karotenler ve tokoferoller nedeniyle etkili bir doğal bitkisel antioksidandır. Birçok bitkinin yağından daha fazla E vitamini içerdiği için cilt bakımında temizleyici, besleyici, nemlendirici ve yumuşatıcı özellikleriyle dikkat çeker. Bu etkin özellikleri nedeniyle doğal bitkisel gliserin üretiminde kullanılır. Bitkisel gliserin, kişisel bakım ürünlerinin yanı sıra, gıda ve içeceklerde nem tutucu ve tatlandırıcı olarak bulunur.

Doğal Mineral Tuz

Tarih boyunca çeşitli sahalarda yaygın olarak kullanılan; Türkiye’de, Kütahya, Balıkesir ve Foça gibi yerlerde çıkarılan bir tuzdur. Halk arasındaki adı şap taşıdır. Geleneksel berberlerin traş yaparken kesiklere sürdüğü doğal beyazımsı taştır. Hem büzücü hem de nemlendirici özelliği vardır. Alerji yapmaz. Doğal aftershave olarak kullanılabilir. Traş sonrası cilde sürüldüğünde cildi yumuşatır, canlandırır ve tahrişleri önler. Yüzyıllardır Meksika, Tayland ve Filipinler gibi ülkelerde hafifçe ıslatılıp tene sürülerek doğal ter kokusu giderici olarak kullanılmaktadır. Antibakteriyeldir, Sürüldüğü yüzeyde bakterilerin oluşmasını engeller. Ekşimtrakve buruk bir tada sahiptir.

Mısır Şekeri Sakızı

Salata soslarında, süt ürünlerinde, kremalarda, içeceklerde, pastalarda, meyve sularında, unlu mamullerde, peynirlerde, keklerde ve pek çok gıda ürününde doğal kıvam arttırıcı olarak kullanılır. Birçok yiyecekte hoş ve tatlı bir his oluşturur. Mısır şekeri yada sofra şekerinin canlı bir organizma olan xanthomonas campestris mayası ile mayalanması ile elde edilir. Çok çeşitli alanlarda yaygın olarak kullanılan mısır şekeri sakızı özellikle gıdalara lezzet vermesiyle tanınır. En önemli özelliği akışkanlığı azaltıp, gıdaları koyulaştırmasıdır. Reçel ve dondurmalarda da bu sebeple tercih edilir.

Bitki ve Çiçek Yağları

Tarih boyunca güzel kokmak için kullanılan doğal bitki ve çiçekler teknolojinin gelişmesiyle yerini sentetik koku verici kimyasallara bıraktıysa da Yeşil Marka bu anlamda teknolojiyi reddeder ve kesinlikle bu alerjik kimyasalları (Parfüm, Limonene, Geraniol, Linalool, Eugenol vb.) kullanmaz. Bunun yerine yalnızca ve yalnızca özenle seçilmiş bitki ve çiçeklerin sularını kullanır. Tabiatın bize cömertçe sunduğu bitki ve çiçeklerin yaprak, gövde ve köklerinden elde edilen doğal sular Yeşil Marka Doğal Deodorant’ın hoş kokusunun tek kaynağıdır. Bu saflık ve doğallık nedeniyle astımlı ve alerjik bünyeli kişilerde tercihlerini Yeşil Marka Doğal Deodoranttan yana kullanmaktadırlar.

 

Yeşil Marka %100 Doğal Deodorant Helâl Sertifikalıdır.

katekkimya_helal_sertifika

Ürünü perakende olarak satın almak için BU ADRESİ ziyaret edebilirsiniz.

SORU & CEVAP

 • Neden Terleriz?

  Vücut fonksiyonlarımızın normal şekilde işleyebilmeleri için bedenimizin belli bir ısıda kalması gerekir. Sağlıklı bir insanın vücut ısısı 36-37 derecedir. Sıcak ortamda bulunma, hareket etme, kalın giyinme gibi nedenlerle vücut sıcaklığının normalden daha fazla arttığı zamanlar vücut kendini soğutmak ister. Vücudun kendini soğutma mekanizması yani doğal kliması terlemedir. Terin vücut yüzeyinden buharlaşması sonucu derideki kılcal damarlar soğur ve bu serinleme etkisiyle vücudun ısısı normale dönerek dengelenir. Böylece sağlıklı yaşamımıza devam edebiliriz.
 • Ter neden kokar?

  Ter vücuttan çıktığı ilk anda kokusuzdur. Tenimizde doğal olarak bulunan bakteriler ter varlığında gelişirler. Terlemeyle birlikte salınan sıvıda bakterilerin hoşuna giden besinler vardır ve bu besinleri kullanarak gelişirler. Gelişme sonrasında bakteriler ortama atık maddeler bırakırlar. Bu gelişme sonrası atıkları kokuya neden olmaktadır. Bakterilerin teri yiyip sindirmesinden sonra oluşturdukları atık maddeler kokmaya başlar, Böylece terleyen bölgenin koktuğu hissedilir. Buna ter kokusu denir. Ter kokusu ve yoğunluğu insandan insana farklılık gösterir. Bu farklılığın sebebi kişinin yedikleri, içtikleri, duygu durumu, hormonları veya aldığı ilaçlar olabilir.
 • Piyasadaki deodorantlar (antiperspirantlar) kokuyu nasıl önler?

  Piyasadaki deodorantlar (antiperspirantlar), aktif madde olarak Aluminium Chlorohydrate veya Aluminium Zirconium içerir. Bu maddeler ter bezi kanallarını tıkarlar ve terlemeyi durdururlar. Terleme durunca da koku oluşması için gereken ortam oluşmaz. Bazı bilim adamları Alüminyum Chlorohydrate ve Aluminium Zirconium’un kansere yol açabileceklerini ısrarla belirtirken, diğerleri kanser ve bu maddeler arasında bağ kurmak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulduğunu ifade ederler. Ter, kanallar tıkalı olduğu için dışarı atılamayınca, gerisin geri vücuda girmek zorunda kalır. Bunun vücutta ne gibi zararlara ve tahribata yol açtığı tam olarak bilinememektedir.
 • Aluminium Chlorohydrate ve Aluminium Zirconium farkı nedir?

  İkisi de antiperspirant tipi deodorantlarda kullanılırlar ve ter bezi kanallarını tıkayarak teri durdururlar. Böylece kokudan korunma sağlarlar. Alüminyum Chlorohydrate “roll-on” tarzı deodorantlarda kullanılır. Aluminium Zirconium “stick”deodorantlarda kullanılır.